Przednie zawieszenie gaźnik/wtrysk- takie samo?

Wszelkie dyskusje na temat modyfikacji i problemów z zawieszeniem, oponami, trakcją, napędem i hamowaniem.
Awatar użytkownika
Seth2305

Przednie zawieszenie gaźnik/wtrysk- takie samo?

Postautor: Seth2305 » 12 października 2018, 09:19

WItajcie.

Mam pytanie dotyczące lag i półek. Czy takie same są w wersji gaźnikowej od 98 r względem wtryskowej z 00? Po złożeniu okazało się, że przy prostej kierownicy koło jest skoszone na lewo (miałęm wymuszenie i dzwona). Jeszcze nie rozebrałem co prawda ale wydaje mi się, że jak krzywe to lagi i półki, bo wątpię żeby mocowanie sworznia w ramie się ugięło a lagi były proste. Szukałem i znalazłem jedno może dwa zawieszenia od wtrysku a tak to tylko gaźnik. Ma ktoś z Was wiedzę czy jest różnica w tych rocznikach. Przypomnę, że mam wtrysk z 00r.
Dzięki za odp. i pzdr.
Awatar użytkownika
emil
Administrator

Re: Przednie zawieszenie gaźnik/wtrysk- takie samo?

Postautor: emil » 12 października 2018, 09:34

Poluzuj śruby na lagach w półkach, górną nakrętkę półki, odkręć błotnik i spróbuj sobie to koło ustawić - jak w rowerze - koło między kolana a kierownicą ustaw, bo pewnie poskręcałeś na siłę bez sprawdzenia osiowości. Możesz się zdziwić. Zgiętą lagę było by widać i pod palcem czuć, bo się załamuje, do tego uszczelniacz zaraz leci i żyga olejem. Pytanie, czy obie połówki kierownicy masz w ogóle pod tym samym kątem od osi moto odchylone?

Co do zawieszenia to nie wiem, ale koło jest inne, tarcze hamulcowe inne, łożyska koła chyba też, wiec może i same golenie się różnią? Ktoś tu wspominał o innym kącie główki ramy w obu modelach, stąd może zawieszenia mają inną długość - tu pytanie dla forumowych specjalistów :)
Awatar użytkownika
florius

Postautor: florius » 12 października 2018, 11:45

Emil mądrze prawi.
A co do pasowania elementów to najłatwiej jest zerknąć do jakiegoś sklepu online z katalogiem części i porównać numery z poszczególnych roczników.
Na przykład tutaj:
https://www.bike-parts-honda.com/honda- ... /2001/2582
Awatar użytkownika
BIAŁY

Postautor: BIAŁY » 13 października 2018, 10:34

Pomiędzy wersją wtryskową i gaźnikową są różnice w zawieszeniu. Podstawowa to długość lag , we wtrysku są 5mm krótsze. Inne są panewki lag a co za tym idzie golenie też się różnią gniazdami na panewki.
Czy lagi są proste najłatwiej sprawdzić unosząc delikatnie przód moto i po poluzowaniu rur w obydwu półkach i kierownicach próbujemy obrócić lagą wokół własnej osi.

Wróć do „Zawieszenie / Koła / Hamulce”